Již několik let jsou naše děti zapojeny do projektu se širokou škálou činností. Jedná se o procvičování a zdokonalování přirozených pohybových schopností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak základů cvičení na nářadí či s náčiním. Rozšířením nad rámec pohybových aktivit jsou činnosti rozumové, kterými je cvičení doplněno. Společné činnosti se vztahují k jednotlivým měsícům roku (např. karneval, velikonoce, vánoce …).
Přínosem pro děti je to, že dané činnosti plní v kolektivu vrstevníků, a tak se celá skupina vzájemně ovlivňuje, podporuje, spolupracuje a respektuje.
V projektu zvířátka pomocí vláčku otvírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je
s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi a v rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkoly. Po zvládnutí úkolu k dané činnosti si vlepí samolepku do svého deníku. Důležité je, že plnění úkolů přináší dětem radost a potěšení z pohybu.